CAD GXL 2200 to jeden z wielu mikrofonów budżetowych na rynku, od kilku dni gości w naszym studio i wygląda na to, że już z nami zostanie na stałe.
Najpierw kilka szczegółów technicznych:
- Typ: pojemnościowy
- Zakres częstotliwości: 30Hz – 20kHz
- Charakterystyka kierunkowa (biegunowa): kardioida
- Impedancja: 75Ohm
- Równoważny poziom szumu: >20dB
- Maksymalny poziom SPL:
- Zasilanie: 48V phantom
- Złącza: 3-pinowy pozłacany XLR
- Wymiary: 55mm x 196mm
- Waga: 400g
- Akcesoria: koszyczek
Jak brzmi?
Porównując go do mikrofonów testowanych przez nas dotychczas jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. W sieci trudno znaleźć więcej informacji na temat tego mikrofonu dlatego jego zakup był pewnym eksperymentem.
CAD GXL 2200 ma stosunkowo ciepłe brzmienie jak na tą klasę mikrofonu, nie ma jazgotliwej góry która jest też częstym problemem w tanich mikrofonach pojemnościowych, mam nawet wrażenie, że dotychczasowe nagrania brzmią porównywalnie do Rode NT-1A który jest znacznie droższy.
Czy zatem warto kupić CAD a GXL 2200 ? Naszym zdaniem nie do końca - w cenie nowego mikrofonu (ok. 350-400PLN) można nabyć kilka innych ciekawych pojemnościówek - np. AKG, dokładając 30PLN Możemy kupić wyższy model CAD a - GXL 2400.
Natomiast zdecydowanie warto rozejrzeć się za używanym CADem - za nasz egzemplarz w niemal idealnym stanie zapłaciliśmy 170PLN! Za mikrofon na którym spokojnie możemy nagrywać dobrze brzmiące wokale to doskonała cena, można by za nią kupić jedynie najtańszy model Behringera czy T.Bone które brzmią o wiele, wiele gorzej.
Jeśli traficie kiedyś na tego CADa to możecie być pewni, że będziecie z niego zadowoleni.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz